Fotbalová akademie

REGIONÁLNÍ FOTBALOVÁ AKADEMIE MS KRAJE

webová stránka zde
facebooková stránka zde

Od září školního roku 2016/2017 navštěvují naší školu chlapci z Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje (RFA). Jsou zařazeni do tříd VIII. F a IX. F. Fotbalová asociace ČR vytvořila v každém kraji jednu akademii. Záštitu pod akademií má vždy jeden fotbalový klub a jedna základní škola. V rámci Moravskoslezského kraje je to tedy MFK Karviná a ZŠ a MŠ Dělnická. Jedná se o nejlepší fotbalisty z našeho kraje ve věku 13 až 15 let, přičemž jedním z kritérií je také příkladné chování a plné nasazení ve škole. Naše škola se postará o to, aby vedle fotbalového rozvoje byli chlapci připraveni také pro civilní život.

Běžný den ve fotbalové akademii

Chlapci vstávají v 6:00 a ještě na internátu mají ihned po budíčku tzv. předsnídani. Poté mají první ranní trénink s následným přesunem na ZŠ Dělnická. Na škole dostanou svačinu v 9:40 a ve 12:20 obědvají. Pokračují v 15:00 tréninkem v areálu na Kovoně. Na konec náročného dne se přesouvají zpět na internát, kde dostávají v 17:15 první večeři a v 19:30 druhou večeři.

Fotbalová akademie

Jedná se o celospolečenský projekt, kdy cílem je vychovat komplexního mladého sportovce.

Představení

Pro hráče do 14 a 15 let, kteří mají možnost bydlet na internátu. Chlapci mají společné vzdělávání a jsou pod dohledem trenérů od pondělí do pátku. O víkendu jedou domů, kde absolvují trénink v mateřském klubu a odehrají za svůj tým mistrovské utkání.

Rozšířená výuka ve škole

Ve škole absolvují kluci 8 hodin TV týdně + 1 hodinu Tv navíc jako teoretickou výuku. Náplň Tv je obohacena od normální výuky na ostatních školách o plavání, tréninky Core, úpoly, kompenzační cvičení, individuální rozvoj techniky, tréninky dynamické síly a také teorii stravování a taktické přípravy ve fotbale. Fotbalové tréninky mají kluci v odpoledních hodinách v útery, středu a čtvrtek.

Provozní zajištění

Ubytování jsou chlapci na internátu Slezské Univerzity v Karviné. Do školy docházejí na ZŠ Dělnická v Karviné a trénují v tréninkovém centru na Kovoně v Karviné.

Tréninkové zajištění

O každou kategorii se starají dva trenéři a jeden asistent. Brankáři trénují s profesionálním fotbalovým brankářem. Každý tým má vlastního fyzioterapeuta.

Práce psychologa

O chlapce pečuje psycholožka PhDr. Marta Boučková, která sleduje reakce dětí na zátěž, dělá vstupní vyšetření chlapců a učí chlapce relaxovat a lépe poznávat samého sebe.

Stravování

Pod vedením výživového poradce. Chlapci mají 3 hlavní jídla a 2 svačiny. Před, během a po tréninku doplňují energii pomocí suplementů pro lepší regeneraci. Podle tělesné typologie mají chlapci upravený režim vydávání obědů.

NEPŘEHLÉDNĚTE

filmový trhák „Dělnická“
klapka, akce

KDY, KDO, KDE…

KDY JE VÝLET A KDY PRÁZDNINY? NEČEKEJTE NA PAPÍR ZE ŠKOLY, MÁME ONLINE KALENDÁŘ

Organizace školního roku

• 1. 9. 2020 Zahájení školního roku 2020/2021
  • 28. 9. 2020 státní svátek – Den české státnosti
  • 28. 10. 2020 státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu
  • 29. 10 - 30. 10. 2020 Podzimní prázdniny
  • 17. 11. 2020 státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii
  • 23. 12.2020 – 3. 1. 2021 Vánoční prázdniny
  • 4. 1. 2021 zahájení vyučování
  • 29. 1. 2021 Pololetní prázdniny
  • 22. 2. - 28. 2. 2021 jarní prázdniny
  • 10. 3. 2021 zkoušky Cambridge (škola – náhradní vyučování)
  • 1. 4. - 2. 4. 2021 velikonoční prázdniny a státní svátek
  • 5. 4. 2021 Velikonoční pondělí
  • 1. 5. 2021 státní svátek - Svátek práce
  • 8. 5. 2021 státní svátek - Den vítězství
  • 30. 6. 2021 Ukončení školního roku 2020/2021
  • 1. 7. - 31. 8. 2021 hlavní prázdniny
  • 1. 9. 2021 Zahájení školního roku 2021/2022
  • žákovské knížky
  • omluvenky
  • pro žáky od 4. ročníku naší školy

Přihlaste se do aplikace zde.

JÍDELNÍČEK

SMART CLASS

přihlášení žáků do jazykové laboratoře Robotel

OTEVŘÍT SMART CLASS