Čtenářem už od školky

Cíle projektu:

• Propojení čtenářství na našich mateřských školách U Máji, U Vilíka a Základní škole Dělnická.
  • Práce na vztahu ke knize a čtenářské gramotnosti.

Současnost:

• Proběhl workshop pro pedagogy na téma práce s knihou ve čtenářské dílně, kde byly představeny některé metodiky ke knihám a aktuální knižní novinky.
  • Probíhá dovybavení školních knihoven pro první stupeň základní školy a mateřské školy. Nakupovány jsou kvalitní tituly, novinky, které si kladou za cíl děti zaujmout a nadchnout je pro čtenářství, dávají prostor pro diskuzi a další činnosti.
  • Pedagogové mají k dispozici sdílený disk v prostředí Google, kde mohou čerpat inspiraci a sdílet náměty týkající se čtenářské gramotnosti.

Do konce školního roku plánujeme:

• Společná čtení žáků prvního a druhého stupně ZŠ.
  • Dílny čtení v mateřských školách.
  • Bude pořádáno společné čtení pro děti a rodiče mateřských škol.
  • Vyhodnocení první fáze projektu pedagogy.

V dalším školním roce nás čeká:

• Vybavení čtenářských koutků – sedací vaky, nové knihovny v mateřských školách.
  • Postupné doplnění titulů ve školních knihovnách.
  • Společné čtení rodičů a dětí na základní i mateřských školách.
  • Workshopy pro pedagogy a DVPP v oblasti čtenářské gramotnosti.