Tvoříme pevný základ pro život

Zahájení školního roku vůbec nemusí být nuda. To naše se neslo v rytmu Pirátů z Karibiku. Děti před vstupem do školy přivítal pan ředitel Mgr. Petr Juras.

Poté předvedly krásné námořnické vystoupení mažoretky MiKaDo Karviná. V záplavě krásných pirátek nechyběl ani Jack Sparow.

Jako první vstoupily do školy naše nové fotbalové naděje – třída VIII. F, která je složena z talentovaných chlapců z celého Moravskoslezského kraje.

Pak přišla řada na prvňáčky. Před vstupem do tříd čekala děti nádherná balónková výzdoba, opět laděna do mořského stylu. O tom, jak byly vyzdobené třídy a hudebna, se již ani nemusím zmiňovat. Moře, voda, ryby, chobotnice, lodě, námořníci a piráti kam se podíváš. I paní učitelky byly v námořnickém.

To ale nebylo to nejdůležitější. Nejdůležitější samozřejmě byli naši malí námořníci, kteří se dnešním dnem vydali na odvážnou plavbu za poznáváním nových dobrodružství, vědomostí, zážitků a přátelství. Aby jim plavba lépe utíkala, dostali spoustu krásných dárečků – námořnický vak na záda plný školních potřeb, šátek na krk a námořnickou čepici.

Každý prvňáček byl náležitě oceněn potleskem. Po krásném zahájení jsme se rozloučili, ale ne nadlouho. Zítra se již těšíme na první skutečné učení.

Mgr. Lenka Böhmová