YOUTH EXCHANGE

Poskytovatel: ERASMUS +
Dotace: 1850,- EUR

Popis:

V rámci programu Youth Exchange se z každé ze 4 uvedených zemí setkalo vždy 6 žáků ve věku 14 – 15 let a jeden vedoucí v dánském městě Svendborg. Společně přemýšleli nad svými životními hodnotami a cíli. V rámci kulturních večerů poznali účastníci každou zemi z různých pohledů včetně ochutnávek tradičních pokrmů. Nedílnou součástí programu byly i zeměpisné, sportovní a kulturní výlety.

Dánsko

Náš výjezd do Dánska začal 2.9.2018

Po dlouhé a náročné cestě nás na vlakovém nádraží v Nyborgu vyzvedl hlavní organizátor projektu Casper. Po dobu pobytu jsme bydleli na internátní škole ve Svendborgu, kde jsme společně se Španěly, Turky a Dány pracovali a zlepšovali své JÁ na projektu “ BE A BETTER VERSION OF YOURSELF “.

Večery na internátní škole jsme si zpříjemnili kulturními večery jednotlivých států, kde jsme měli možnost ochutnat jejich tradiční jídla. Během týdne nám dánský tým umožnil poznat starostu Svendborgu, který očekával společně s obyvateli návštěvu dánské královny. Byli jsme součástí královnina průvodu, který vedl na radnici města. Dále jsme navštívili zámek na ostrově, na který jsme dopluli lodí starou 100 let. Prohlídka zámku byla pěkná, ale měli jsme špatný pocit z místnosti s vycpanými zvířaty jakéhokoliv druhu. V průběhu týdne jsme se měli možnost sblížit s lidmi z ostatních zemí díky různým skupinovým aktivitám včetně návštěvy Jumparku. V Jumparku nás očekávala zkušená instruktorka gymnastiky a skákání na trampolínách, která se nám věnovala 2 hodiny. V jednom z posledních dnů jsme navštívili dánskou školu, kde jsme jim ukázali prezentaci o naší škole. Celý týden hodnotíme velmi pozitivně, moc jsme si ho užili a zlepšili své JÁ. Doufáme, že ještě někdy navštívíme Dánsko a uvidíme naše nové kamarády.

Beáta Trzaskalíková

41194471_1781185075282980_5857747767203463168_n