PILOTI a Noc ve škole

Z pátku na sobotu je obvykle škola prázdná a tichá, nic se v ní neděje. 
 
V tento pátek 26. 1. 2024 tomu ale bylo jinak. Skupina žáků👫👫👫z předmětu PILOT se odpoledne znovu sešla před školou🏪. Vybaveni elánem, dobrou náladou, spacákem🛌a dobrou večeří🥗od maminek jsme se vrhli na NOC VE ŠKOLE. 
 
Aby se vůbec dostali do správné třídy, museli žáci projít stezku s 10 úkoly. Správné odpovědi jim pomohly vytvořit heslo ke vstupu do třídy👌. Zde je čekala hned druhá šifra, odstupňovaná podle věku dětí. Zjistili jsme, že obyčejná morseovka, která je schovaná za sudá a lichá čísla, dokáže velmi potrápit.
Jakmile všichni vyluštili šifru👍, dali se do plnění úkolu, který jim šifra zadávala. 
 
V rychlém tempu činností a úkolů se odehrával celý večer🏃‍♀️🏃🌃. Stihli jsme prozkoumat vlastnosti stromů🌲🌲 z různých úhlů pohledu, zjišťovali jsme informace a hledali zajímavosti na tabletech. Vyrobili jsme ruční papír, vypálili si dřevěnou klíčenku. Nechyběla stezka odvahy😱 a vzdělávací dokument o tom, jak to chodí v lese. 
 
Všechny zjištěné informace a zážitky děti zpracovaly a tento týden bude prezentace vystavena ve vestibulu školy. 
 
Po náročném a dlouhém večeru dostal každý za svou práci malou odměnu🍭. Pozdě v noci jsme se uvelebili v hudebně školy, kde jsme strávili NOC VE ŠKOLE😴.