PILOTácká noc ve škole

V pátek 16.12. se žáci předmětu PILOT zúčastnili programu PILOTácká noc ve škole. Navázali jsme na celoroční téma „Včely“ a všichni žáci si tak museli vyzkoušet různé úkoly, které měly otestovat, zda-li by jako včely přežili. V první fázi se celkem 32 dětí rozdělilo do 8 skupin a čekalo je 8 stanovišť, kde vyzkoušeli různé smysly – čich, chuť, hmat, koordinaci, orientaci, navigaci, orientaci poslepu. Úkoly byly ztíženy časovým limitem. Za včasné a správné splnění získalo družstvo dílek skládanky, která je dovedla ke správné šifře.

Pokud i tu správně družstvo vyluštilo a přemýšlelo, objevilo zaslouženou odměnu (povedlo se to všem).

Součástí noci ve škole byla také jedna badatelka, kdy si týmy vyrobili „Telefon bez elektřiny“ a poté celou telefonní ústřednu.

Závěrem večera zpracovali týmy své dojmy a zážitky do svých pláství, které poté prezentovali.

Když už noc ve škole, nesmí chybět dobrá večeře, ale především stezka odvahy v temné a liduprázdné škole.

Po Uspávance trvalo sotva pár minut, než všichni spokojeně usnuli.

Mgr. Lenka Böhmová, Mgr. Jana Gilová, Mgr. Helena Putyerová