MŠ U Máji – Škola v přírodě 4.den

Čtvrteční ráno jsme již tradičně záhajili bohatou snídaní. Po snídani jsme oslavili Láďovy narozeniny, děti mu zazpívaly a popřály, Láďa jim za odměnu rozdal sladnkou odměnu. Děti vyráběly škrabošky na večerní rej koster. Jakmile vysvitlo sluníčko šli jsme do lesa, kde byly dětem ukázány základy první pomoci. Prováděly resuscitaci, zavazovaly rány, fixovaly zlomeniny a přenášely raněného. Před obědem si děti stihly vyrobit svou vlastní kostru. Odpoledne se vydaly po stopách lesní zvěře. Pan „Šelmák“ jim předvedl jak funguje fotopast, ukázal odlitky stop velkých šelem žijících v Beskydech, přiblížil život těchto šelem. Odpovídal na zvídavé otázky dětí, ukazoval rozdíly v kostře zvířat a lidí. Před večeří proběhla promenáda koster. K večeři jsme si pochutnali na špagetách. Teď již všichni spinkají a teší na zítřejší návrat domů.