Charakteristika MŠ U Vilíka

“Nevzdělávejte své dítě, aby bylo bohaté. Vzdělávejte ho proto, aby bylo šťastné. Až vyroste, bude znát hodnotu věcí a ne jeho cenu.”

Mateřská škola U Vilíka se nachází na okraji města Karviné, je zděná, vilového typu, obklopená školní zahradou a do provozu byla uvedena v roce 1958. V suterénu budovy se nachází vlastní kuchyň.

Od 1. 1. 2014 se stala součástí ZŠ Dělnické a mateřské školy  U Máji a tvoří tak spolu jeden celek.

Díky tomu mohou děti z naší školky také navštěvovat školní zahradu, která je nově zrekonstruována  v rámci projektu: „Zahrada v přírodním stylu“  a  nabízí tak mnoho environmentálních prvků (hmyzí domečky, stromové lavičky, vrbové proutí…).

Naši MŠ tvoří 3 třídy pojmenované podle barev – Červená, Žlutá a Modrá, které vynikají svoji barevností a moderním bezpečným nábytkem přístupným dětem. Hračky i pomůcky pro děti jsou plně dostupné a vytváří jim tak podnětné prostředí pro dětskou hru, která je v tomto dětském období velmi důležitá.

Náš Školní vzdělávací program, který jsme pojmenovali: „Pojď, pohádko, mezi nás“ vychází z RVP PV a je dětem velmi blízký. Pohádky pro dětskou duši jsou neobyčejně důležité. Jsou tu už od nepaměti a děti je zbožňují. Pohádkový svět je možná odlišný od toho našeho, ale symboly v něm, podstata příběhu a ponaučení je shodná v běžném životě. Dítě má možnost prostřednictvím pohádek poznat mnoho důležitých věcí. Učí se základní protiklady dobra a zla, lásky a nenávisti. Zjistí, že na světě není vždy jen bezpečně.

Především v pohádkách se děti učí lásce k přírodě, k dobrým lidem a ke světu, ve kterém žijeme.

V naší MŠ  vedeme děti k samostatnému rozhodování, ale také zodpovědnosti k tomu, že volnost a osobní svoboda musí být vyvážená nezbytnou mírou omezení, vyplývajících z nutnosti dodržovat  potřebný řád a učíme je  pravidlům soužití v kolektivu vrstevníků. Je to pro ně mnohdy první zkušenost, kdy se musí postarat samy o sebe a zároveň se učí poznávat a respektovat autoritu dospělé osoby.

Rodiče se stávají součástí dění v MŠ. Snažíme se je získat ke spolupráci a k vytváření vzájemného porozumění a důvěry při společné výchově jejich dětí. Mají možnost účastnit se společných akcí, které pro ně kolektiv mateřské školy připravuje.

Co naše MŠ nabízí?

1. příjemné a podnětné prostředí plné kvalitních her a hraček
  2. práce s interaktivní tabulí
  3. spolupráce se základní školou – plynulý přechod do 1. třídy
  4. kvalifikované paní učitelky
  5. prožitkové učení (exkurze, výlety, divadla, besedy)
  6. společné akce s rodiči (karnevaly, podzimní veselí, tvořivé dílny, rozloučení s předškoláky)

Jednou větou: Nabízíme profesionální přístup učitelů, bohatý program a spoustu zážitků.

NEPŘEHLÉDNĚTE

filmový trhák „Dělnická“
klapka, akce

KDY, KDO, KDE…

KDY JE VÝLET A KDY PRÁZDNINY? NEČEKEJTE NA PAPÍR ZE ŠKOLY, MÁME ONLINE KALENDÁŘ

Organizace školního roku

• 1. 9. 2020 Zahájení školního roku 2020/2021
  • 28. 9. 2020 státní svátek – Den české státnosti
  • 28. 10. 2020 státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu
  • 29. 10 - 30. 10. 2020 Podzimní prázdniny
  • 17. 11. 2020 státní svátek – Den boje za svobodu a demokracii
  • 23. 12.2020 – 3. 1. 2021 Vánoční prázdniny
  • 4. 1. 2021 zahájení vyučování
  • 29. 1. 2021 Pololetní prázdniny
  • 22. 2. - 28. 2. 2021 jarní prázdniny
  • 10. 3. 2021 zkoušky Cambridge (škola – náhradní vyučování)
  • 1. 4. - 2. 4. 2021 velikonoční prázdniny a státní svátek
  • 5. 4. 2021 Velikonoční pondělí
  • 1. 5. 2021 státní svátek - Svátek práce
  • 8. 5. 2021 státní svátek - Den vítězství
  • 30. 6. 2021 Ukončení školního roku 2020/2021
  • 1. 7. - 31. 8. 2021 hlavní prázdniny
  • 1. 9. 2021 Zahájení školního roku 2021/2022
  • žákovské knížky
  • omluvenky
  • pro žáky od 4. ročníku naší školy

Přihlaste se do aplikace zde.

JÍDELNÍČEK

SMART CLASS

přihlášení žáků do jazykové laboratoře Robotel

OTEVŘÍT SMART CLASS