Expedice Everest – Zdolání stěny

Namaste!🏔️
V rámci 10. ročníku našeho putování po horách jsme vyrazili jako expedice na Mount Everest. Stoupali jsme ze základního tábora, abychom zdolali stěnu na Kamenné chatě 🏠. Aby se nikomu nic nestalo byly vyvěšeny tibetské modlitební praporky, ale nebylo to jednoduché, aby se na vrchol dostali, museli splnit několik horolezeckých úkolů. Jeden z úkolů bylo umět vázat uzly, ale základním největším problémem bylo zvládnout si zavázat tkaničky u bot😉
 
Místní tibetský šaman učil zavazovat zraněnou ruku. Horská vůdkyně prováděla registraci horolezců před zdoláním stěny, zda jsou dobře připraveni a zda umí správně význam barev modlitebních praporků. A horolezkyně Barča učila poznávat světové strany na busole. Správný horolezec měl mít horolezeckou Krabičku poslední záchrany a v ní byla samozřejmě náplast a 1m pevného provázku
 
Náš velký fanoušek pan Doležílek samozřejmě zdolával stěnu s námi. Je mu 77 let a přijel až z Kunčic pod Ondřejníkem.🤩💪
 
Máme zde pro vás novinku. Začali jsme prodávat naše první noviny po 10 letech našeho putování po horách. Tyto noviny uvidíte na každé naší expedici! Jak se někdo mohl dočíst v tisku, objevila se legenda o Yettim.🤩 Naše horolezkyně Dr. Eliška Matyfi, vědkyně v oboru yettiologie si byla jistá, že objevíme stopy Yettiho a jeho mláděte u Kamenné chaty.🏠 Její předpoklad byl přesný, našla u Kamenné chaty stopy Yettiho a jeho mláděte a provedla odlitky jejich stopy.
 
V prosinci se nekoná žádná další etapa, ale 20. ledna 2024 nás čeká Kamenité.❄️ Pořádně se oblečte, meteorologové varují před sněhovou bouří!🌨❄️🌬
 
redakce Everest News