Expedice Everest – Sněhová bouře

Namaste!😉
 
V rámci 10. ročníku našeho putování po horách jsme vyrazili jako expedice na Mount Everest. Vystoupali jsme ze základního tábora, abychom zdolali stěnu na Kamenné chatě a tentokrát přečkali sněhovou bouři na Kamenitém, po které pak vysvitlo krásně sluníčko.❄️🌨☀️
 
Účastníci expedice museli zvládnout správně určit sever, aby nešli na jih a vyhnuli se tak další sněhové bouři. Proti omrzlinám se hledaly ty správné vločky, vyválet se ve sněhu a pak postavit přístřešek, protože v horách se rychle může změnit počasí. Horolezci museli mít horolezeckou Krabičku poslední záchrany a v ní byla náplast , 1m pevného provázku a sirky se svíčkou
 
Dorazil i do této vysoké nadmořské výšky náš velký fanoušek a horský veterán senior pan Doležílek. No a v rámci pauzy na jídlo si členové expedice četli noviny Everest News a dovídali se nové zprávy o hledání Yettiho a další informace o průběhu expedice.
 
Další etapa 17. února 2024 nás čeká Filipka s ledopádem Khumbu.❄️ Stoupáme čím dál tím výše, tak se pořádně oblečte, ať nezmrznete a KPZ s sebou.🌨❄️💨☀️
 
redakce Everest News