Expedice Everest – Ledopádem Khumbu

V rámci 10. ročníku našeho putování po horách jsme vyrazili jako expedice na Mount Everest. Tentokrát nás čekal 17. února velmi náročný ledopád Khumbu ve špatném deštivém počasí. Ale zvládli to všichni bez vážného zranění. 
 
V případě pádu na ledovci si dávali první pomoc zicherkou, kdyby došlo ke zlomenině horní končetiny. Dále účastníci expedice museli na mapách určovat správně sever, aby nezabloudili. Horolezci museli mít horolezeckou krabičku poslední záchrany a v ní náplast, 1m pevného provázku, sirky se svíčkou a důležitá zicherka. 😉 A samozřejmě s sebou cepín. 😉
 
Dorazil i do této vysoké nadmořské výšky náš velký fanoušek a horský veterán senior pan Doležílek s pravými nefalšovanými Everest suvenýry a oslavil s námi své 78 narozeniny. 🤩 No a v rámci pauzy v suchu v chatách Filipka a Hrádek si členové expedice četli noviny Everest News a dovídali se nové zprávy o hledání Yettiho a další informace o průběhu expedice.
 
Další etapa 16. března 2024 nás čeká Javorový – Co to bylo v mlze? 🤩
 
redakce Everest News