Expedice Everest – Co to bylo v mlze?

Namaste!😉
V rámci 10. ročníku našeho putování po horách jsme vyrazili jako expedice na Mount Everest. Tentokrát nás čekal 16. března výstup na Javorový, kde se našlo leccos v mlze. Proto si horolezci dávali první pomoc po zranění oka. Yetti sice zatím nebyl spatřen, ale byl učiněn fantastický nález jeho exkrementu. Takže věříme, že určitě se naskytne šance ho konečně vidět. 
 
Dále účastníci expedice museli správně určit světovou stranu a jít tím směrem. Horolezci museli mít s sebou KPZ a v ní funkční malou svítilnu a urazit trasu do mlhy, kde spatřili Reinholda Messnera prvního člověka, který zdolal Korunu Himálaje – 14 vrcholů vyšších než 8000 metrů bez použití kyslíku.
 
Další etapa 20. dubna nás čeká VELKÁ ČANTORYJE a pozor bude „Řídký vzduch“.🤩😉
 
redakce Everest News