Expedice Everest – Budování základního tábora

Namaste!
V rámci 10. ročníku našeho putování po horách jsme vyrazili jako expedice na Mount Everest. Od naší školy jsme odletěli dvěma letadly do Káthamándú v Nepálu. Na palubě byli malí i velcí horolezci, horolezkyně a horolezčata. Museli dorazit do základního tábora a v táboře projít přípravou na výstup těmito stanovišti – PŘEŽIJ, ZACHRAŇ a NEZTRAŤ SE. V táboře stála tajemná socha, kterou uctívali místní domorodci. Legenda vypráví, že je to socha Yettiho, jemuž místní domorodci dávají oběti.
 
Součástí expedice jsou dva štáby, které budou dokumentovat průběh výstupu. Filmový štáb Himalaya productions a novináři z Everest Expedition News. Pokusí se i zdokumentovat, zda vůbec existuje sněžný muž Yetti.
 
25. listopadu vyráží členové expedice k vrcholu a budou zdolávat stěnu. 
 
Everest Expedition News 😉