Erasmus+ Setkání na Dělnické

1. DEN – uvítání na škole

V týdnu od 15. 11. 2021 hostí naše škola žáky a učitele ze Španělska, Litvy, Portugalska a Kypru. Po slavnostním zahájení v MěDK Karviná jsme všem hrdě ukázali naši školu a poté se žáci pomocí tzv. “icebreaker” her navzájem seznámili a lépe poznali.

V odpoledních hodinách nás přivítal na zámku Fryštát náměstek primátora Mgr. Andrzej Bizoń a všichni členové projektu si pak společně zámek prohlédli.

2. den – Projektový den

V úterních dopoledních hodinách se nám představily všechny partnerské týmy. V zajímavých prezentacích jsme se dozvěděli něco o jejich školách a městech.

Následoval praktický workshop zaměřený na měření konduktivity vody i jiné činnosti, také velmi zajímavé.

Odpoledne jsme strávili “na šikmé ploše” v kostele sv. Petra z Alkantary a nakonec se naučili odpálit pár míčků na golfovém hřišti “Golf Resort Lipiny”.

3. den – skanzen v rožnově

Ani sváteční den nás nezastavil a vyrazili jsme na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde jsme si prohlédli Mlýnskou dolinu s mnoha stroji poháněnými vodou a Dřevěné městečko. Naši zahraniční kamarádi ochutnali tradiční valašské preclíky, frgále i jiné dobroty.

Odpoledne ocenili hlavně shopaholici – Forum Nová Karolina v Ostravě ohrozila mnoho platebních karet i peněženek.

4. den – aktivity na Hrádku

Čtvrtek jsme se rozhodli strávit na čerstvém vzduchu a vyrazili jsme na chatu Hrádek, kde si žáci zahráli simulační hru “Co se děje s kapkou vody” a poté následoval kreativní workshop “Jak funguje satelit”.

Nechyběly ani sportovní aktivity s krásnými výhledy na okolní kopce. Ze všech členů týmů se stali již dobří přátelé a začínají se obávat nadcházejícího se loučení.

5. den – přátelské loučení

Poslední den … dopoledne jsme zvládli odprezentovat téma recyklace ve všech partnerských zemích – je hezké vidět, že toto téma je pro všechny důležité.

Žáci pak strávili pár posledních chvil ve škole v naší nafukovací hale, zatímco učitelé naplánovali další projektové aktivity i  výjezdy.

Celý skvělý týden jsme všichni společně zakončili slavnostní večeří, kde každý účastník obdržel certifikát. Nechyběly ani slzičky dojetí – byl to prostě úžasný týden, na který budeme dlouho vzpomínat.