Bobřík informatiky 2022

Ve 2. a 3. listopadovém týdnu proběhl 15. ročník soutěže 🦫 Bobřík informatiky 🦫. Žáci 4. až 9. ročníku naší školy se v listopadu zúčastnili celostátní online soutěže. Soutěžili ve třech věkových kategoriích, a to Mini, Benjamin a Kadet. Partnerem soutěže je Ministerstvo školství. 
 
Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií ⏳⏰☎️. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení 🧠, algoritmizace, porozumění informacím 📧, řešení problémů 😱a digitální gramotnosti. 
 
Žáci přistupovali k soutěži zodpovědně a dosáhli velmi kvalitních výsledků. Všem účastníkům gratulujeme za odvahu i snahu být těmi nejlepším 👍🏆
 
Mgr. Malcharová, Mgr. Uchytilová, Mgr. Novák, Ing. Spasov