Bobřík informatiky 2021 – stupně vítězů

Žáci 4. až 9. ročníku naší školy se v listopadu zúčastnili celostátní online soutěže BOBŘÍK INFORMATIKY. Soutěžili ve třech věkových kategoriích, a to Mini, Benjamin a Kadet. Partnerem soutěže je Ministerstvo školství.

Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Žáci přistupovali k soutěži zodpovědně a dosáhli velmi kvalitních výsledků. Všem účastníkům gratulujeme za odvahu i snahu být těmi nejlepšími

Ing. Alexandr Spasov