Adventní jarmark

Předvánoční magická atmosféra naplno vypukla na MŠ a ZŠ Dělnická v úterý 5. 12. 2023 s úderem půl čtvrté. Dětský sbor pod vedením Marie Maškové a Jany Martikánové naladil vánočními tóny přítomné diváky a návštěvníky na vánoční notu. Společné rozsvícení vánočního stromečku 🎄 pak odstartovalo první Adventní jarmark na naší škole a školce. 
 
Do příprav na jarmark se zapojili všichni – děti, učitelé i vychovatelky naší školy. Každý přiložil ruku 👐k dílu a celkový výsledek byl magický….😉
 
Na stáncích se prodávaly ručně vyrobené výrobky – vánoční ozdoby, 🎁 přáníčka, svícny, svíčky, sklenice, andělé, krabičky na cukroví, sněhuláci z popcornu, vánoční dekorace všech možných tvarů – každá třída, jak ze školy, tak ze školky, vložila do svých výrobků kus sebe. Adventní dílničky také slavily úspěch – návštěvníci zdobili perníčky, vyráběli vánoční ozdoby, vytvořili si adventní svícen, mohli se zasnít u vánočního čtení nebo protáhnout tělo u čertovské olympiády. 
 
A protože 5. 12. není jen tak běžný den, mohly se hodné děti těšit na anděly👼 a rošťáci se raději schovali, pokud zahlédli čerty 😈. Naštěstí na vše dohlížel 👀 Mikuláš, takže každý dostal svou sladkou odměnu. Jen někdo možná odešel se zašpiněnými tvářemi od uhlí. Vynikající vánoční punč 🍹pro děti i dospělé a občerstvení 🍰ve sborovně školy dodal celé akci voňavou a chutnou třešinku na dortu. 
 
Akce se velmi povedla a my děkujeme všem dětem, učitelům, vychovatelkám, kuchařkám za krásný zážitek a hlavně všem návštěvníkům jarmarku, kteří svými nákupy podpořili SRPŠ, které tak pro děti může vymýšlet další akce 👏
 
Díky zpětným vazbám to vypadá, že tento adventní jarmark nebyl poslední. 👍 
 
Krásný předvánoční čas přeje ZŠ a MŠ Dělnická