Tak tohle jsme zažili na noci vědců v Ostravě

Tentokrát jsme vyrazili na akci popularizující vědu na Přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity na téma Mobilita. Jako již v předchozích letech jsme s napětím čekali, co nového se dozvíme a uvidíme.

S pedagogickým doprovodem jsme my, žáci 7. A a 7. B prošli bohatým programem, který obsahoval například přednášku s pokusy o mobilitě v chemii – hořlavost a výbušnost paliv, změřili jsme si odolnost vlasu v tahu, rozkládání barviv pomocí chromatografie, prezentaci starého promítacího stroje s filmy, řešení logických hádanek a hlavolamů, psaní textu pomocí zpětného zrcátka, rýžování zlata, pohyb rostlin a zvířat včetně včelího úlu a mnoho dalších aktivit.  Za přítomnosti ČT Ostrava jsme se dokonce objevili v přímém vysílání regionálních zpráv.

V pozdních nočních hodinách jsme se rozešli před školou s pocitem příjemně prožitého času a myšlenkou, že věda může být i zajímavá a zábavná.

Lenka Grygová