Happy day

Dne 29. března se otevřely  dveře všech tříd a učeben naší školy nejen budoucím prvňáčkům ale i široké veřejnosti.  Přes 50 návštěvníků si mohlo vyzkoušet různé aktivity na devíti stanovištích např. fotochemický modrotisk (výrobu obrázků pomocí světla), výrobu láhví odvahy, plovoucích mincí, zhotovení si smajlíků z potravin, čtení podle obrázků, skládání puzzlí. Seznamovali se zábavnou formou s matematikou, anglickým jazykem, fyzikou nebo si mohli přibít hřebík či zahrát golf.

Po splnění pěti úkolů se pak vydali do Tajemné komnaty, kde na ně čekal Kloboučník se zajíčkem.

Od nich děti obdržely klíč k naší škole a vstupenku do Světa her. Cesta zvídavých a natěšených předškoláků pokračovala do naší moderní nástavby, kde si mohli zahrát spoustu zajímavých her zkoušejících jejich logické uvažování, postřeh, rychlost. Vyzkoušeli naprogramovat robotickou včelku, aby dojela tam, kam oni chtějí.

I tady na ně čekalo překvapení. Na základě tajemných indicií, které obdrželi po splnění úkolu, museli přijít na to, který ze 3 lišáků pachatelů je ten pravý a vydá jim svůj poklad.

Nebyli to však jen budoucí prvňáčci a jejich rodiče, kdo si přišel prohlédnout naši školu. Zavzpomínat na svá školní léta mohli bývalí zaměstnanci a studenti školy.

Moc rádi jsme vás všechny viděli a už teď se těšíme na shledání u zápisu nebo dalších akcí, které pro vás připravujeme v průběhu školního roku.

Mgr. Renata Adamczyková