Tvoříme pevný základ pro život

Na začátku června se uskutečnil zahraniční výjezd do kempu Baško Polje (Chorvatsko). Jednalo se o týdenní pobyt u moře. Náplní byly skupinové aktivity u moře, sportování (běh, cvičení, míčové hry), večerní program pro děti, sjíždění řeky Cetiny na raftech, návštěva měst (Split, Omiš, Baška Voda) a projížďka lodí na ostrov Brač. Kromě prvních dvou deštivých dnů nám počasí přálo, a tak žáci přijeli krásně opálení. Každý den jsme strávili u moře. Když žáci neplavali, pak sportovali na pláži (frisbee, badminton, dětské hřiště). Každý večer proběhl nějaký program a až do večerky byli žáci zaměstnáni. Největší nadšení jsme u žáků viděli na raftech. V největších peřejích zavolal lodivod „Bomba!“ a všichni museli vlézt do raftu. Někde uprostřed jízdy si žáci mohli skočit ze skály do řeky, což pro mnohé byl nezapomenutelný zážitek. Jízda lodí byla taky pro většinu žáků výjimečným zážitkem. Mnoho žáků ještě lodí nikdy nejelo. Při cestě na Brač šlo vidět, jak jsou žáci zařezaní na svých místech, ale na cestě zpět už si užívali plavbu a fotili se na přídi lodi. Přikládáme pár fotografií z kurzu. Poslední den bylo na dětech patrné, že jsou smutné. Na kurzu se nikdo nezranil a všichni jsme přijeli v pořádku domů. Za kabinet TV můžeme akci hodnotit velice kladně. Došlo k posílení vztahů v kolektivu jak mezi žáky, tak ve vztahu žáka k učiteli. Snad i příští rok pojedeme.

Kabinet tělesné výchovy