Spoustu malých hvězdiček s rozesmátou tváří dnes čekalo před naší školou ZŠ a MŠ Dělnická. Prvňáčci totiž netrpělivě očekávali svůj raketový start za vzděláním.

Všechny třídy – I .A, I. B a I. S se vystřídaly na třech stanovištích. Čekalo je slavnostní pasování, při kterém byl každý prvňáček obdarován pytlíkem a boxem na svačinu s logem školy. Nikdo nemohl minout ani stanoviště s focením na zeleném plátně, ze kterého se ale vykouzlí fotka prvňáčka ve vesmíru. Během focení si holky a kluci vyzkoušeli oživit své 3D omalovánky.  Mobilní planetárium nám přiblížilo hvězdy až na dosah ruky.

Poté přišla na řadu prohlídka třídy, kam už zítra všechny děti přijdou samy. U tříd čeká děti úžasná vesmírná balónková výzdoba.

Malé žáčky čeká dlouhá cesta do neznáma a my jim přejeme, ať je jejich putování plné zajímavých dobrodružství a ať se z hvězdiček na konci cesty stanou velké zářivé hvězdy.

Mgr. Lenka Böhmová