Tvoříme pevný základ pro život

Co to je GUEST a k čemu slouží? Podívejme se na žáky VII.A, jak se v rámci Noci ve škole seznamovali se zajímavostmi z našeho města.

Projekt Tajný život města se překulil do druhé poloviny. Žáci budou i nadále pokračovat ve sledování biodiverzity v okolí školy a připraví hledačku (quest) pro veřejnost. Co to vlastně je, k čemu a komu slouží, jak se tvoří – to vše se žáci dověděli na tradiční akci noc ve škole. Sami si takovou hledačku večer vyzkoušeli a samozřejmě kromě ní si užili ještě spoustu další zábavy, her a sportování.

Jana Divišová

Poznáš místo ve škole?

Schránka je to tajemná, už hodně lidí ji použilo, jen školník od ní klíče má a všechny věci to požilo. Barvu stěny to má, u stěny to visí, zámek na tom přebývá, je to zbaveno emisí. Kvádrovitý tvar ji zdobí, zdravé jídlo blízko je, něco do toho se hodí, kdo se trefí – boduje. 

Když projdeš hlavní branou, vydej se levou stranou. Po chvilce svižné chůze, budeš stát vstříc té hrůze, před sebou spatříš mohutný vzrost, záznamů s úspěchy je tam vážně dost. Malinké to je, v obchodě to je, všímá si to nás, ale my toho moc ne. Sleduje to zloděje a není to jen ve škole, je to i na parkovišti, ale není to na pískovišti. Barvy to má všelijaké a tvar také. Co to je?

Je to dřevěné, jsou tam vyřezaná zvířata, každé zvíře znamená něco. Je to někde u venkovního areálu družiny a je to něčeho symbol. Je kolem toho tráva a keře. Používalo se to v pravěku, hlavně u Indiánů. Indiáni to uctívali a modlili se k tomu. Je to vysoké asi dva metry.

U magnetické tabule hrajeme si vesele, můžeš křídou kreslit, psát, na tabuli malovat. Děti si u toho hrají a blbosti vyvádějí. Učitelky šílí, jen jak nás vidí, děti kaštany sbírají a zvířátkům je dávají. Stoly jsou tam na sezení a altánek na opékání. Po stranách je modrá, modrá skříň, šedá a bílé zdi.

Barva židlí a stolů stejná jako podlaha.  Ve předu a uprostřed je chytrá tabule. Ve skříni leží magické zařízení velkých cen. Dva kabinety ve předu a vzadu.

Pijeme, pijeme, pijeme, pití vždy žízeň zažene. Tekutina je to podivná a také velice barevná. Všichni to rádi pijeme, protože i hlad to zažene. Ve velké lednici stojí to, aby se to schladilo. Schody pro to vyjedou, stroj je to podivný, jezdí to nahoru a dolů, dětem se zalíbí. Rodiče to platit musí, aby své děti potěšili. Sourozenci jim to závidí, protože na školu Dělnickou nechodí. Dětmi je to uznávané, sourozenci závidí a rodiče to neřeší. Barevné tekutiny kupujte a radost dětem udělejte.