Tvoříme pevný základ pro život

Ve středu odpoledne vyrazily obě kategorie našich akademiků do Plzně, kde je následující den čekalo dvojutkání  s plzeňskou RFA, v němž jsme dosáhli následujících výsledků.

RFA Plzeň U15-RFA Karviná U15 1:7
Hodnocení Kamila Papugy: „Kategorie U 15 šla do utkání s očekáváním kvalitní herní součinnosti a sledováním individuálních výkonů, které jsou předpokladem pro předvedení kvalitního týmového výkonu. Apelovali jsme na hráče, aby předvedli, co mají v sobě, zahodí nervozitu z možných chyb, které zákonitě občas přijdou při požadované herní odvaze a zároveň ať si utkání náležitě užijí. Domnívám se, že se nám to po většině podařilo a viděli jsme společně s reprezentačním trenérem U15 panem Barákem, který byl dvojutkání rovněž přítomen, velmi zajímavé individuální výkony, hodně hezkých fotbalových akcí, brankových situací a krásné góly. V utkání nám sice v počátku vázla souhra, ale to jsme očekávali, protože spolu hráli kluci naposledy na jarním turnaji v Brně. Postupem času se ale součinnost jednotlivých řad i přechodové fáze zlepšily a máme z utkání velmi dobrý pocit. Přesto je třeba mít pokoru a stát pevně nohama na zemi, protože i v tomto pro nás výsledkově úspěšném utkání bylo vidět spousta nedostatků a jednoduchých chyb, které je potřeba neustále poctivým přístupem ve všech povinnostech akademika odstraňovat.“

Sestava: Fabisz, Mrozek – Šilák, Klus, Fukala, Goj, Murín, Nevřela, Motyčka – Kramář, Kulhánek, Jurga, Klváček, Rehwald, Jurčák, Rusz, Jelen, Sprinz, Jurásek
Branky: Sprinz 3, Kramář 2, Jurčák, Jurásek

RFA Plzeň U14 : RFA Karviná U14  0 : 5
Slovo Pavla Šuláka: „Konfrontace ročníku U14  RFA Plzeň a RFA  Karviná, dopadla lépe pro Karvinou, a to jak výsledkově, tak herně. Naším cílem bylo předvést co nejlepší výkon každého hráče, hrát ofenzivní fotbal, nebát se hrát konstruktivně i pod tlakem, neobdržet branku a co nejvíc se prosadit gólově. To se nám povedlo, náš tým předvedl velmi dobrý výkon, byli jsme lepší v mnoha individuálních činnostech, naše kombinace byly velmi pohledné a účelné. Co se nám především dařilo byl přechod do útoku, který byl velmi rychlý a ve velkém počtu hráčů. Neustále jsme se tlačili před branku soupeře a snažili zakončit. Počet šancí ke skórování bylo mnoho, ale  dnes jsme nebyli tak produktivní. Domácí brankář předvedl velmi dobrý výkon a hodně našich střel zneškodnil. Práce v defenzivě byla taky dobrá, což dokazuje nula v počtu obdržených branek, ale musíme si přiznat, že i domácí měli možnosti ke vstřelení branky. V těchto situacích nás však podržel náš brankář.  Co nás taky těší, že jsme se nebáli řešit situace pod tlakem soupeře, a to třeba i v našem pokutovém území. Samozřejmě jsme během utkání vytvořili pár chyb, ty však pramenily z naší nesehranosti,  snahy o co nejvíc konstruktivních řešení a velmi ofenzivního pojetí všech našich hráčů. Za vítězství jsme rádi, víme na čem pracovat a těšíme se na další utkání.“

Sestava:  Folta – Buryan,Třaskalík,Macej,Buřík – Šudák,Mikulenka,Grygar,Kocián – Levčík, Frébort   Náhradníci: Voznica,Maléř,Kunz,Biegon,Hrubý,Thienel
Góly: Levčík 13′,Grygar 17′,Kocián 23′,Kunz 40′,Grygar 65′

Výjezd do Plzně závěrečně zhodnotil i výkonný ředitel RFA Tomáš Bernady: „Naše očekávání se naplnila jak po sportovní, tak po společenské stránce, protože jsme měli možnost, porovnat si názory s našimi plzeňskými kolegy na fungování Regionálních akademií. Děkujeme Moravskoslezskému kraji a Statutárnímu městu Karviná, za možnost absolvovat tuto konfrontaci a těšíme se na příští týden, kdy podobnou akci zopakujeme, tentokrát budeme hosty v Pardubicích.“