Tvoříme pevný základ pro život

V předvánočním čase si hráči a realizační tým Regionální fotbalové akademie Moravskoslezského kraje vyhradili svůj čas i na mimofotbalové aktivity a navštívili v rámci charitativního projektu děti ze speciální ZŠ Komenského v Karviné, která se věnuje mimo jiné i práci s dětmi s poruchou autistického spektra. Při dvouhodinové návštěvě si naši kluci prohlédli zázemí školy, předvedli ukázkový trénink, pobesedovali s dětmi se ZŠ Komenského, předali drobné dárky a společně si zahráli různé míčové hry.

Návštěva měla oboustranně veliký úspěch, což za ZŠ Komenského zhodnotila ředitelka školy Mgr. Marie Filipcová:“ Velmi rádi jsme přivítali žáky RFA u nás. Naše děti si také rády zasportují a proto se spojení s „opravdovými“ sportovci jeví jako velmi podnětné. Fotbalisté byli moc příjemní společníci, jsme velmi rádi za takovou podporu a těšíme se na další setkání v budoucnu.“ Trenér RFA Kamil Papuga doplnil: „ Jsme předběžně domluveni, že v jarních měsících nám děti oplatí návštěvu v našem sportovním centru na Kovoně“.

Skupinka hráčů také navštívila oddělení dětské nemocnice v Karviné-Ráji, kde měli možnost setkat se s dětmi, které jsou momentálně z různých zdravotních důvodů hospitalizovány na tomto oddělení. Byli velmi srdečně přivítáni paní učitelkou Bc. Petrou Hrachovcovou a při družné besedě se obě strany podělily o svoje školní, zdravotní i životní radosti i starosti. Po předání dárků, které si děti vzájemně připravily došlo i na společné focení. Za RFA, poděkoval za vlídné přijetí výkonný ředitel Tomáš Bernady: “Tyto aktivity neodmyslitelně patří k výchově a směru jaký chceme klukům nabídnout. Jsme velmi příjemně překvapeni, jak kluci k těmto záležitostem přistupují a budeme v nich i nadále pokračovat.“