Tvoříme pevný základ pro život

V tomto školním roce jsme se 14. května sešli ve třídě V. B. u posledního čtení rodičů dětem. Rodiče tentokrát vzali s sebou nejen knihy, ale i výborné občerstvení pro posluchače. Četli jsme ukázky z těchto dětských knížek: Čáry paní Láryfáry, která uměla zabavit i nejvíce neposedné děti. V knize Vodníci a hastrmani jsme se dozvěděli, že když budete chytat ryby a osloví vás drobný chlapík s čepicí s nápisem AHOJ, nemusí to být zrovna rybář. Poslední ukázka byla z knihy O nevyřáděném dědečkovi, ve které bylo popsáno, jak takový nevyřáděný dědeček vypadá a co se mu vlastně honí hlavou. V takovém dědečkovi stále dřímá kus malého kluka a příběhy jsou proto velmi úsměvné. Děkuji všem rodičům, kteří se na akci podíleli, že si našli čas, aby udělali dětem radost. Všem bych rád popřál, ať Vaše děti usínají se svými knižními hrdiny co nejdéle.

Mgr. Josef Vráblík