Tvoříme pevný základ pro život

Šest žáků osmého a devátého ročníku se ve dnech 20. – 29. 5. 2019 jménem nezávislé skupiny Euroteam zúčastnilo projektu Youth Exchange “Unemployment Entrepreneurs” v Turecké Antalyi.

Po příjezdu na hotel jsme byli ubytováni do smíšených mezinárodních skupin.

Projektové aktivity začaly seznamováním se pomocí tzv. Icebreaker games neboli her na prolamování ledů. Po seznámení jsme začali tvořit naše imaginární firmy – každá mezinárodní skupina vytvořila SWOT analýzu, podnikatelský plán, propagační materiály a připravila si i pracovní pohovor. To vše jsme prezentovali v anglickém jazyce.

Během našeho pobytu jsme navštívili starostu Antalye, s nímž jsme prodiskutovali nejzásadnější radosti i starosti města.

Abychom poznali i tureckou kulturu a památky, navštívili jsme starobylé město Termessos, pravěkou jeskyni, prehistorické město Myra a zažili jsme vyhlídkovou plavbu podél pobřeží egejského moře.

Během celého pobytu jsme se naučili, jak čelit nezaměstnanosti v mladém věku, vycházet s lidmi z různých kulturních a sociálních prostředí a naučili se prezentovat své myšlenky před veřejnosti v anglickém jazyce.

Tereza Knispelová (IX. A) a Veronika Pěchová (IX. S)