Tvoříme pevný základ pro život

Ve dnech 1. – 6. 3. se uskutečnil lyžařský kurz sedmých ročníků na chatě Severka v Dolní Lomné. V neděli ráno jsme se sešli s žáky před školou, nabalili autobus a celí natěšení vyrazili směr Dolní Lomná. Po příjezdu jsme se lanovkou dostali nahoru do našeho ubytovacího zařízení. Byli jsme mile překvapeni, protože společné prostory Severky majitelé zrekonstruovali, a tak jsme měli možnost stravovat se a trávit večery v příjemném prostředí. Odpoledne byly děti rozděleny podle výkonnosti do tří lyžařských družstev a jednoho snowboardového. Ačkoliv sněhu nebylo mnoho, nic nám nebránilo zahájit výcvik. Žáci byli velmi učenliví a šikovní. Již druhý den byli schopni sjet kopec úplně všichni, i začátečníci. Jedno dopoledne jsme museli zůstat na chatě, jelikož nám pršelo, ale žáci nepřišli zkrátka. Byl pro ně připraven program. Děti se během lyžařského kurzu nejen naučily lyžovat, snowboardovat či své dovednosti zdokonalovat, ale také si poslechly několik velice zajímavých přednášek na různá témata, např. Bezpečnost na sjezdovkách, Pohyb na horách, Drogy atd. Také jsme si pro žáky připravili spoustu zábavných her, u kterých jsme se bavili nejen my učitelé a žáci, ale mnohdy také personál chaty. Chtěli bychom poděkovat celému personálu a vlekařům, kteří se o nás starali jako o vlastní. Především jídlo bylo na vysoké úrovni, pochutnali si i žáci, kteří si pravidelně přidávali. Celkově musíme letošní lyžařský kurz hodnotit jako velmi podařený. Budeme se těšit na příští rok!

Kabinet TV