Tvoříme pevný základ pro život

Pod tímto názvem se letos konal již 13. ročník akce Z pohádky do pohádky na ZŠ a MŠ Dělnická. Děti se jako každoročně vydaly na dobrodružné putování pohádkami.

 

Známé postavičky se dětem nejdříve představily v krátkém vystoupení v altánku za školou a potom se všichni naši malí žáčci vydali vstříc pohádkovému dobrodružství, které na ně čekalo ve škole. Na 9 stanovištích u kamarádů z pohádek museli splnit různé úkoly, aby za ně dostaly nálepku do vandrovní knížky. Ve sklepení na děti číhali permoníci a strašidelní čerti, kteří každého označili kromě nálepky ve vandrovní knížce také černou šmouhou na tváři. Ze sklepa už to bylo jen kousek k pejskovi s kočičkou, Šípkové Růžence, Sněhurce, Rákosníčkovi a jeho rybníku nebo Jeníčkovi a Mařence. Děti soutěžily také se zvířátky z Madagaskaru a u Pata a Mata museli předvést, zda nejsou stejní nešikové jako oni. Nakonec už zbývalo jen zavázat mašli na Marfuščině copu a vylovit králíka z klobouku a po předložení vyplněné vandrovní knížky přísné broučí hlídce byly děti za svou snahu odměněny malým dárečkem.

 

Po skončení putování všichni netrpělivě čekali na vyhodnocení soutěže o nejkrásněji vyzdobenou dýni.  Sešla se spousta nádherných výrobků, ze kterých bylo velmi těžké vybrat ty nejhezčí a porota měla skutečně nelehkou práci. Nejvíce strašidelných dýní se sešlo od dětí ze třídy III. B, za což byly odměněny spoustou muffinů, na kterých si zítra pochutnají.

 

Po slavnostním vyhlášení výherců se děti a jejich rodiče vydali na lampionový průvod po blízkém okolí školy. Odpoledne bylo zakončeno velkolepým ohňostrojem, který na několik chvil rozsvítil oblohu nad Karvinou a byl krásnou tečkou za naším letošním pohádkovým putováním.

 

Mgr. Dagmar Kutláková