Tvoříme pevný základ pro život

Tento týden  v naší škole probíhá mezinárodní projekt Erasmus, který je na téma Studená válka. V rámci programu jsme 14. 3. připravili terénní poznávací hru na téma: “Československo od betonové hranice k železné oponě”. Účastníky nejprve čekala prezentace našich žáků Ondřeje Slavíka a Jakuba Drobka, kteří představili předválečnou Československou republiku. Následně všichni odjeli autobusem do nedaleké Chotěbuze. Tedy přímo do terénu, aby se prakticky seznámili  s tímto tématem na třech předválečných československých bunkrech vybudovaných na hranici v obci Chotěbuz. Odborný výklad byl doplněn o ukázky zbraní a munice. Navzdory počasí je čekala i klasická armádní strava.
Po návratu žáci natáčeli videonávod pod vedením pana Mokroše a učitelé ze zahraničních škol si prakticky vyzkoušeli využití jazykové laboratoře Robotel.
Poté se žáci odebrali do svých hostitelských rodin.

Mgr. Eva Trnečková