Tvoříme pevný základ pro život
 

Den plný zážitků aneb Happy Day na ZŠ a MŠ Dělnická

V úterý 19. 3. se dveře naší školy ZŠ Dělnická otevřely nejen široké veřejnosti, ale především předškolákům a jejich rodičům. Přišli navštívit Den plný zážitků aneb „Happy Day“.

Na malé zvídavé děti čekaly úkoly, u kterých mohly ověřit své dovednosti v různých oblastech vědění. A bylo z čeho vybírat.

Hned poté, co u vstupu předškoláčci obdrželi záložku na sbírání nálepek za úkoly, se mohli podívat na legoroboty. Vyfotili se u zeleného plátna a domů si odnášeli fotku, jak stojí na rozkvetlé louce s naším medvídkem Pilotem.

 3D omalovánky jako mávnutím kouzelného proutku ožívaly před očima. A protože nás smajlíci provázeli celým dnem, tak si je mohli šikulové vyrobit i z toustového chleba. S plným bříškem se lépe přemýšlelo a zvědavci mohli vyzkoušet svou pozornost a postřeh u hledání pohádkových dvojic. Na stanovišti logiky procvičili mozkové závity. Zatančili si s Havajankami, vlastnoručně vyrobili sliz (antistresovou hmotu) nebo zatloukli hřebík s Patem a Matem. Své čtenářské dovednosti vyzkoušeli hned u dvou stanovišť. Kdo vyniká v prostorové orientaci a libuje si v matematice, také nepřišel zkrátka. Pro kreativce bylo připraveno kouzlení s pěnou, tenisová hala se proměnila ve výcvikové golfové hřiště a zájemci si mohli tento sport vyzkoušet.

Aby nepřišli zkrátka ani rodiče, bylo pro ně ve sborovně školy nachystáno drobné občerstvení a zároveň si mohli povykládat s vedením školy o všem, co je zajímalo.

Ani to není vše. Po získání minimálně 5 nálepek se ze záložky stala vstupenka do tajemné komnaty.

Ve ztemnělé tajemné komnatě již čekal Kloboučník s pomocníkem Králíkem. Všichni si za svou odvahu od nich vysloužili symbolický klíč k naší škole a ke vzdělání. Někdo si jej nechá na památku. No a někdo si ho jednoduše zbaští, neboť byl celý z perníku…. 

Mgr. Lenka Böhmová