Tvoříme pevný základ pro život

Byl to takový netradiční pobyt výběru žáků 5.A,B,S a VI.A,B  na horské chatě Hrádek, určený pro všechny zvídavé holky a kluky, kteří chtějí prožít zajímavý týden v duchu starých řemesel. Děti si mohly vyzkoušet předení na kolovrátku, plstění a malování perníčků. Pracovaly také na farmě, kde je čekalo krmení a ustájení oveček a koz.

Vyrobily si máslo, sýr, krouhaly, nakládaly zelí a troubily i na „lesní mobil“ trombitu. Na přírodovědné procházce s ochráncem přírody se leccos dozvěděly o Beskydech a místních šelmách rysech, medvědech a vlcích.

Závěrečný večer patřil vesnické tancovačce plné legrace, ukončené putováním za svojí poštovní obálkou s pozdravy od kamarádů.

A nakonec přišel čas vyhodnotit, jak byli naši „chalupníci“ pracovití a jak měli  v chalupách – pokojích čisto. Musíme říci s velkou pochvalou, že si vedli velmi dobře. Byli za to pasováni vidlemi na farmáře a domů si odvezli vše, co si vyrobili.

Mgr. Jaroslav Rabajda