První školní den se na MŠ a ZŠ Dělnická nesl v duchu slavnostního uvítání nových prvňáčků.

První školní den se na MŠ a ZŠ Dělnická již jako tradičně nesl v duchu slavnostního uvítání nových prvňáčků a žáků 7. a 8. tříd, kteří nastupují do fotbalové akademie FAČR. Tyto speciální sportovní třídy jsou od loňského školního roku součástí ZŠ a MŠ Dělnická. Uvítací ceremoniál se odehrával před budovou školy, kde naše nové žáky a jejich rodiče potěšilo krásné vystoupení mažoretek klubu MiKaDo. Slavnostní proslov poté pronesl ředitel školy Mgr. Petr Juras a šéf fotbalového klubu MFK Karviná Ing. Jan Wolf. Program pro prvňáčky a jejich rodiče pokračoval v hudebně školy, která se pro tuto příležitost proměnila v loď, pan ředitel v kapitána a prvňáčci v plavčíky, které čekalo slavnostní pasování. Každý nový plavčík dostal od kapitána námořnickou čepici a šátek jako připomínku tohoto slavnostního dne. Z lodě domů se poté s rodiči vydali už opravdoví školáci.

Mgr. Dagmar Kutláková

Odkaz na fotogalerii: https://goo.gl/f23qwf