Tvoříme pevný základ pro život našich dětí

Erasmus Plus - Entrepreneurial Schools in Europe

Entrepreneurial Schools in Europe (Podnikavé školy v Evropě)

Trvání projektu: 1. 9. 2016 – 31. 8. 2018

 

Cílem projektu je simulovat založení nadnárodní firmy. Každá země bude propagovat a obchodovat s jedním produktem pocházející z dané partnerské země. Žáci se naučí základy podnikatelských dovedností a zároveň budou  rozšiřovat schopnost kreativity a inovace.

 

Komunikačním jazykem projektu je angličtina.

 

Zúčastněné země:

1)      Španělsko

2)      Lotyšsko

3)      Bulharsko

4)      Chorvatsko

5)      ČR

 

 

Žáci zapojeni do projektu:
 
VII. A
Ferencová Chiara - novinář
Františová Maisha - mluvčí
Handzlová Markéta
Knispelová Tereza
Kratochvílová Kateřina
Kunzová Simona
Páťal Michal - novinář
Pěchová Veronika
Popiolková Monika
Švedová Natálie
Trzaskaliková Beáta
 
AKTIVITY

4.  Chorvatsko Cernik

Ve dnech 4. - 11. 3. 2017 se konal projektový výjezd 3 žáků a 2 kantorů do chorvatského města Cernik. V týdnu nabitém akcemi nechyběla prohlídka hlavního města Zagrebu, Plitvických jezer, chorvatské partnerské školy a několika místních památek.

V pondělí večer jsme byli ubytováni v hostitelských rodinách a hned druhý den jsme se seznámili se všemi zúčastněnými dětmi z ostatních partnerských států: Španělska, Lotyšska, Bulharska a Chorvatska. Během celého týdne proběhly všechny prezentace o státech a o národních produktech. Ve čtvrtek jsme připravili produktový jarmark, kde každý tým předvedl svůj produkt (Češi sýr, Chorvati džem, Bulhaři víno, Španělé olivový olej a Lotyši ovčí vlnu). Samozřejmě že náš stánek byl nejlepší :). Chorvatsko je krásný stát a určitě bychom se tam chtěli ještě někdy podívat. Výlet byl suprový a moc za něj děkujeme paní učitelce Ireně Morávkové a panu řediteli Petru Jurasovi.

3. Hrádek 

Ve dnech 27. - 28. 2. jsme vyrazili na projektový výjezd. Vlakem jsme dorazili do Jablunkova s cílem chata Hrádek.

Po výstupu z vlaku nás čekal první velký kopec, který se nám po zdolání odměnil krásným výhledem. Během další hodiny jsme ušli asi 4 kilometry a dostali se k Farmě pod Filipkou. Tam nám ukázali, jak se chová dobytek, a vysvětlili nám, jak se vyrábí sýr. Po ochutnávce různých druhů sýrů jsme ušli další 3 kilometry a dostali jsme se na chatu Hrádek, kde jsme se po menší svačině dali do práce a s pomocí učitelů začali zpracovávat své prezentace. Dále následovala večeře a po ní zasloužený volný čas, který každý využil podle svého. Další den jsme v zadané práci pokračovali a vše úspěšně dokončili. Tři žáci, kteří byli vybráni, aby nás reprezentovali na prvním mezinárodním projektovém setkání v Chorvatsku, se začali pilně připravovat a učit se tyto prezentace komentovat v anglickém jazyce. Tohoto výjezdu se zúčastnilo 15 žáků, ředitel školy Petr Juras, koordinátorka projektu Irena Morávková, pedagogové Ondřej Mokroš a Dagmar Kutláková.

2.

První oficiální setkání projektového týmu se konalo 5.1.2017.  Nejdříve nám byla vysvětlena náplň celého projektu a vše, co s ním souvisí. Určili jsme si naši mluvčí, kterou se stala Maisha Františová a také novinářský tým ve složeni Michal Páťal a Chiara Ferencová. Naším prvním přiděleným úkolem bylo založit imaginární firmu českého sýru, té potom vytvořit i vlastní název a logo podle našich vlastních nápadů. Inspiraci pojedeme čerpat 27.2 na  bio farmu v okolí Hrádku, odkud se vrátíme 28.2. Druhým úkolem je vytvořit prezentaci v angličtině o našem státu - České republice, Moravskoslezském kraji, Karviné a nakonec o naší škole ZŠ Dělnické. Tento úkol není vytvářen společně, ale po skupinkách. Každá skupinka si vybrala, na kterou část prezentace se zaměří. Tyto jednotlivé části na Hrádku spojíme v jednu prezentaci, kterou představíme na první mezinárodní schůzce v Chorvatsku.

1. Chorvatsko 24. - 28. 10. 2016

Ve dnech 24. – 28. 10. 2016 proběhla první přípravná projektová schůzka. Hostiteli pro toto setkání se stalo Chorvatsko, městečko Nova Gradiška.

Koordinátoři a ředitelé všech partnerských zemí se sešli, aby si navzájem představili jednotlivé školy, naplánovali nejbližší pracovní úkoly projektu, a také dohodli podmínky a datum společného setkání s vybranými žáky. Celé setkání proběhlo v pracovní ale velmi přátelské atmosféře.

/foto/image/files/1A7B3554-9202-43FC-A454-9E233B2CF8B5.JPG

 

 

 

 

 

 

Sdílejte na facebooku

VIZITKA NAŠÍ ŠKOLY
Vizitka naší školy
SMARTCLASS +
SmartClass_ language_lab

SmartClass_ language_lab
MAPAŠKOLSTVÍ
mapa školství

DALŠÍ INFORMACE

PARTNEŘI NAŠÍ ŠKOLY