Žáci VIII. A a VIII. S na školním výletě

Kapucínská hrobka a další památky

Ve čtvrtek 15. 6. 2017 se třídy VIII. A a VIII. S vydaly na výlet do Brna. Po tříhodinové cestě vlakem byla naší první zastávkou Kapucínská hrobka s ostatky mnichů. Následovala pauza na Zelném trhu a ochutnávka netradičních druhů zmrzlin. Potom nás čekaly Denisovy sady pod Petrovem s nádhernými výhledy na celé Brno. V jednom z altánků jsme narazili na piáno, a tak jsme se dočkali také hudebního zpestření. Naše další kroky vedly kolem chrámu Petra a Pavla na Špilberk. Před jeho prohlídkou jsme strávili nějaký čas ve stínu altánku, kde jsme si po náročném výstupu odpočinuli a snědli svačinu. Následovala samotná prohlídka Špilberku - části zvané kasematy. Je to systém dlouhých chodeb, které v minulosti sloužily jako vězení. Pan průvodce nás všechny svým výkladem velmi zaujal. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o tom, jak v minulosti fungoval právní systém a jak se zacházelo s tehdejšími provinilci. S dětmi jsme se shodli na tom, že bychom s nimi neměnili ani za nic. Na konci prohlídky dostali naši žáci pochvalu za vzorné chování i za znalosti, které předvedli v závěrečném opáčku. Zbytek výletu jsme strávili na Náměstí Svobody v centru Brna. Děti se rozutekly utratit své kapesné a občerstvit se v oblíbeném “mekáči”. Myslím, že můžu i za své kolegy - Mgr. Rabajdu a Mgr. Hujíka - říct, že se nám výlet velmi vydařil.

Mgr. Dagmar Kutláková

• 29. 3. - 30. 3. 2018 (čtvrtek až pátek) - velikonoční prázdniny
  • 2.4. 2018 (pondělí) - Velikonoční pondělí
  • 10.4.- 11.4. 2018 (úterý a středa) - zápisy do 1. tříd